Produkte > SUNON > MF60101V1-1000U-A99
MF60101V1-1000U-A99
MF60101V1-1000U-A99 SUNON
MF60101V1-1000U-A99 D06076950G-00.pdf
Hersteller: SUNON
Category: DC12V Fans
Description: Fan: DC; axial; 12VDC; 60x60x10mm; 27.55m3/h; 28.5dBA; Vapo; 4000rpm
Type of fan: DC
Kind of fan: axial
Supply voltage: 12V DC
Operating voltage: 4.5...13.8V DC
Fan dimensions: 60x60x10mm
Power consumption: 1.3W
Current rating: 0.108A
Fan efficiency: 27.55m3/h
Noise level: 28.5dBA
Kind of Bearing: Vapo
Rotational rate/speed: 4000rpm
Current and power consumption tolerance: ±15%
Min. insulation resistance: 10MΩ
Impeller material: thermoplastic
Enclosure material: thermoplastic
Insulation class: A
Leads: leads x2
Lead length: 0.29m
Operating temperature: -10...70°C
Flammability rating: UL94V-0
Additional functions: autorestart
Fan motor: brushless DC
Static pressure: 3.05mm H2O
Wire size: 26AWG
auf Bestellung 4914 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 16
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MF60101V1-1000U-A99 SUNON
Category: DC12V Fans, Description: Fan: DC; axial; 12VDC; 60x60x10mm; 27.55m3/h; 28.5dBA; Vapo; 4000rpm, Type of fan: DC, Kind of fan: axial, Supply voltage: 12V DC, Operating voltage: 4.5...13.8V DC, Fan dimensions: 60x60x10mm, Power consumption: 1.3W, Current rating: 0.108A, Fan efficiency: 27.55m3/h, Noise level: 28.5dBA, Kind of Bearing: Vapo, Rotational rate/speed: 4000rpm, Current and power consumption tolerance: ±15%, Min. insulation resistance: 10MΩ, Impeller material: thermoplastic, Enclosure material: thermoplastic, Insulation class: A, Leads: leads x2, Lead length: 0.29m, Operating temperature: -10...70°C, Flammability rating: UL94V-0, Additional functions: autorestart, Fan motor: brushless DC, Static pressure: 3.05mm H2O, Wire size: 26AWG.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MF60101V1-1000U-A99 MF60101V1-1000U-A99 Hersteller : Sunon Fans (D06076950G-01)-1.pdf Description: FAN AXIAL 60X10MM 12VDC WIRE
Packaging: Bulk
Features: Auto Restart
Voltage - Rated: 12VDC
Size / Dimension: Square - 60mm L x 60mm H
Bearing Type: Vapo-Bearing™
RPM: 4000 RPM
Air Flow: 16.3 CFM (0.456m³/min)
Width: 10.00mm
Weight: 0.051 lb (23.13 g)
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Termination: 2 Wire Leads
Approval Agency: cURus, TUV
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 28.5dB(A)
Static Pressure: 0.120 in H2O (29.9 Pa)
Part Status: Active
Power (Watts): 1.3 W
auf Bestellung 2428 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
MF60101V1-1000U-A99 MF60101V1-1000U-A99 Hersteller : Sunon MF60101V1_1000U_A99_D06112690G_00_2_Ref.pdf DC Fans Axial Fan, 60x60x10mm, 12VDC, 16.3CFM, 0.12"H2O, Vapo, Wire, Auto Restart
auf Bestellung 629 Stücke:
MF60101V1-1000U-A99 Hersteller : Sunon (D06076950G-01)-1.pdf DC Brushless Fan 60x60x10 mm