Produkte > SUNON > MF60101V2-1000U-G99
MF60101V2-1000U-G99
MF60101V2-1000U-G99 SUNON
Product 18.pdf
Hersteller: SUNON
Category: DC12V Fans
Description: Fan: DC; axial; 12VDC; 60x60x10mm; 24.12m3/h; 25dBA; Vapo; 3500rpm
Type of fan: DC
Kind of fan: axial
Supply voltage: 12V DC
Fan dimensions: 60x60x10mm
Power consumption: 0.99W
Current rating: 75mA
Fan efficiency: 24.12m3/h
Noise level: 25dBA
Kind of Bearing: Vapo
Rotational rate/speed: 3500rpm
Current and power consumption tolerance: ±15%
Min. insulation resistance: 10MΩ
Impeller material: thermoplastic
Enclosure material: thermoplastic
Leads: leads x3
Lead length: 0.29m
Operating temperature: -10...70°C
Flammability rating: UL94V-0
Additional functions: autorestart
Fan motor: brushless DC
Wire size: 26AWG
Signal output: F type
auf Bestellung 1768 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 15
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MF60101V2-1000U-G99 SUNON
Category: DC12V Fans, Description: Fan: DC; axial; 12VDC; 60x60x10mm; 24.12m3/h; 25dBA; Vapo; 3500rpm, Type of fan: DC, Kind of fan: axial, Supply voltage: 12V DC, Fan dimensions: 60x60x10mm, Power consumption: 0.99W, Current rating: 75mA, Fan efficiency: 24.12m3/h, Noise level: 25dBA, Kind of Bearing: Vapo, Rotational rate/speed: 3500rpm, Current and power consumption tolerance: ±15%, Min. insulation resistance: 10MΩ, Impeller material: thermoplastic, Enclosure material: thermoplastic, Leads: leads x3, Lead length: 0.29m, Operating temperature: -10...70°C, Flammability rating: UL94V-0, Additional functions: autorestart, Fan motor: brushless DC, Wire size: 26AWG, Signal output: F type.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 4326 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 18
MF60101V2-1000U-G99 Hersteller : Sunon Fans SUNON%20DC%20Brushless%20Fan%20&%20Blower(255-E).pdf Description: 12VDC FAN 60X10MM ALARM
Features: Auto Restart, Speed Sensor (Tach)
Packaging: Box
Voltage - Rated: 12VDC
Size / Dimension: Square - 60mm L x 60mm H
Bearing Type: Vapo-Bearing™
RPM: 3500 RPM
Air Flow: 14.3 CFM (0.400m³/min)
Width: 10.00mm
Termination: 3 Wire Leads
Approval Agency: CCC, CE, cURus, TUV, UKCA
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 25.0dB(A)
Static Pressure: 0.100 in H2O (24.9 Pa)
Power (Watts): 0.9 W
Produkt ist nicht verfügbar
MF60101V2-1000U-G99 Hersteller : Sunon SUNON%20DC%20Brushless%20Fan%20&%20Blower(255-E).pdf DC Fans DC Axial Fan, 60x60x10mm, 12VDC, Vapo, 3x Wire, Auto Restart, Tach, MagLev Motor