Produkte > SUNON > MF60101V3-1000U-A99
MF60101V3-1000U-A99
MF60101V3-1000U-A99 SUNON
MF60101V3-A99-A.pdf
Hersteller: SUNON
Category: DC12V Fans
Description: Fan: DC; axial; 12VDC; 60x60x10mm; 20.62m3/h; 21.5dBA; Vapo; 3000rpm
Type of fan: DC
Kind of fan: axial
Supply voltage: 12V DC
Operating voltage: 8...13.8V DC
Fan dimensions: 60x60x10mm
Power consumption: 0.76W
Current rating: 54mA
Fan efficiency: 20.62m3/h
Noise level: 21.5dBA
Kind of Bearing: Vapo
Rotational rate/speed: 3000rpm
Current and power consumption tolerance: ±15%
Min. insulation resistance: 10MΩ
Impeller material: thermoplastic
Enclosure material: thermoplastic
Insulation class: A
Leads: leads x2
Lead length: 0.29m
Operating temperature: -10...70°C
Flammability rating: UL94V-0
Additional functions: autorestart
Fan motor: brushless DC
Wire size: 26AWG
Static pressure: 2.03mm H2O
auf Bestellung 4340 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 16
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MF60101V3-1000U-A99 SUNON
Category: DC12V Fans, Description: Fan: DC; axial; 12VDC; 60x60x10mm; 20.62m3/h; 21.5dBA; Vapo; 3000rpm, Type of fan: DC, Kind of fan: axial, Supply voltage: 12V DC, Operating voltage: 8...13.8V DC, Fan dimensions: 60x60x10mm, Power consumption: 0.76W, Current rating: 54mA, Fan efficiency: 20.62m3/h, Noise level: 21.5dBA, Kind of Bearing: Vapo, Rotational rate/speed: 3000rpm, Current and power consumption tolerance: ±15%, Min. insulation resistance: 10MΩ, Impeller material: thermoplastic, Enclosure material: thermoplastic, Insulation class: A, Leads: leads x2, Lead length: 0.29m, Operating temperature: -10...70°C, Flammability rating: UL94V-0, Additional functions: autorestart, Fan motor: brushless DC, Wire size: 26AWG, Static pressure: 2.03mm H2O.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MF60101V3-1000U-A99 MF60101V3-1000U-A99 Hersteller : Sunon MF60101V3_1000U_A99_D06076970G_01_1.pdf DC Fans Axial Fan, 60x60x10mm, 12VDC, 12.2CFM, 0.08"H2O, Vapo, Wire, Auto Restart
auf Bestellung 347 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
MF60101V3-1000U-A99 Hersteller : Sunon (D06076970G-01)-1.pdf MF60101V3-1000U-A99
auf Bestellung 180 Stücke:
Mindestbestellmenge: 30
MF60101V3-1000U-A99 MF60101V3-1000U-A99 Hersteller : Sunon Fans (D06076970G-01)-1.pdf Description: FAN AXIAL 60X10MM 12VDC WIRE
Packaging: Bulk
Features: Auto Restart
Voltage - Rated: 12VDC
Size / Dimension: Square - 60mm L x 60mm H
Bearing Type: Vapo-Bearing™
RPM: 3000 RPM
Air Flow: 12.2 CFM (0.342m³/min)
Width: 10.00mm
Weight: 0.051 lb (23.13 g)
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Termination: 2 Wire Leads
Approval Agency: cURus, TUV
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 20.5dB(A)
Static Pressure: 0.080 in H2O (19.9 Pa)
Part Status: Active
Power (Watts): 560 mW