Produkte > SUNON > MF60201V3-1000U-A99
MF60201V3-1000U-A99
MF60201V3-1000U-A99 SUNON
MF60201V3-1000U-A99 D06079590G-00.pdf
Hersteller: SUNON
Category: DC12V Fans
Description: Fan: DC; axial; 12VDC; 60x60x20mm; 27.88m3/h; 21dBA; Vapo; 3100rpm
Enclosure material: thermoplastic
Additional functions: autorestart
Kind of fan: axial
Kind of Bearing: Vapo
Fan motor: brushless DC
Related items: BUB-72H
Type of fan: DC
Impeller material: thermoplastic
Flammability rating: UL94V-0
Operating temperature: -10...70°C
Current rating: 40mA
Fan dimensions: 60x60x20mm
Lead length: 0.29m
Power consumption: 0.48W
Static pressure: 2.54mm H2O
Operating voltage: 4.5...13.8V DC
Supply voltage: 12V DC
Current and power consumption tolerance: ±15%
Wire size: 26AWG
Noise level: 21dBA
Fan efficiency: 27.88m3/h
Rotational rate/speed: 3100rpm
Min. insulation resistance: 10MΩ
Leads: leads x2
Insulation class: A
auf Bestellung 289 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 11
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MF60201V3-1000U-A99 SUNON
Category: DC12V Fans, Description: Fan: DC; axial; 12VDC; 60x60x20mm; 27.88m3/h; 21dBA; Vapo; 3100rpm, Enclosure material: thermoplastic, Additional functions: autorestart, Kind of fan: axial, Kind of Bearing: Vapo, Fan motor: brushless DC, Related items: BUB-72H, Type of fan: DC, Impeller material: thermoplastic, Flammability rating: UL94V-0, Operating temperature: -10...70°C, Current rating: 40mA, Fan dimensions: 60x60x20mm, Lead length: 0.29m, Power consumption: 0.48W, Static pressure: 2.54mm H2O, Operating voltage: 4.5...13.8V DC, Supply voltage: 12V DC, Current and power consumption tolerance: ±15%, Wire size: 26AWG, Noise level: 21dBA, Fan efficiency: 27.88m3/h, Rotational rate/speed: 3100rpm, Min. insulation resistance: 10MΩ, Leads: leads x2, Insulation class: A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MF60201V3-1000U-A99 MF60201V3-1000U-A99 Hersteller : Sunon Fans (D06079590G-01)-1.pdf Description: FAN AXIAL 60X20MM 12VDC WIRE
Packaging: Box
Features: Auto Restart
Voltage - Rated: 12VDC
Size / Dimension: Square - 60mm L x 60mm H
Bearing Type: Vapo-Bearing™
RPM: 3100 RPM
Air Flow: 16.5 CFM (0.462m³/min)
Width: 20.00mm
Weight: 0.111 lb (50.35 g)
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Termination: 2 Wire Leads
Approval Agency: cURus, TUV
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 21.0dB(A)
Static Pressure: 0.100 in H2O (24.9 Pa)
Part Status: Active
Power (Watts): 480 mW
auf Bestellung 3036 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
MF60201V3-1000U-A99 MF60201V3-1000U-A99 Hersteller : Sunon MF60201V3_1000U_A99_D06079590G_01_1.pdf DC Fans Axial Fan, 60x60x20mm, 12VDC, 16.5CFM, 0.1"H2O, Vapo, Wire, Auto Restart