Produkte > SUNON > MF60202V3-1000U-A99
MF60202V3-1000U-A99
MF60202V3-1000U-A99 SUNON
MF60202V3-A99-A.pdf
Hersteller: SUNON
Category: DC24V Fans
Description: Fan: DC; axial; 24VDC; 60x60x20mm; 28.03m3/h; 21dBA; Vapo; 3100rpm
Enclosure material: thermoplastic
Additional functions: autorestart
Kind of fan: axial
Kind of Bearing: Vapo
Fan motor: brushless DC
Type of fan: DC
Impeller material: thermoplastic
Flammability rating: UL94V-0
Operating temperature: -10...70°C
Current rating: 22mA
Fan dimensions: 60x60x20mm
Lead length: 0.29m
Power consumption: 0.53W
Operating voltage: 8...27.6V DC
Supply voltage: 24V DC
Current and power consumption tolerance: ±15%
Noise level: 21dBA
Fan efficiency: 28.03m3/h
Rotational rate/speed: 3100rpm
Min. insulation resistance: 10MΩ
Leads: leads x2
Insulation class: A
auf Bestellung 284 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 12
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MF60202V3-1000U-A99 SUNON
Category: DC24V Fans, Description: Fan: DC; axial; 24VDC; 60x60x20mm; 28.03m3/h; 21dBA; Vapo; 3100rpm, Enclosure material: thermoplastic, Additional functions: autorestart, Kind of fan: axial, Kind of Bearing: Vapo, Fan motor: brushless DC, Type of fan: DC, Impeller material: thermoplastic, Flammability rating: UL94V-0, Operating temperature: -10...70°C, Current rating: 22mA, Fan dimensions: 60x60x20mm, Lead length: 0.29m, Power consumption: 0.53W, Operating voltage: 8...27.6V DC, Supply voltage: 24V DC, Current and power consumption tolerance: ±15%, Noise level: 21dBA, Fan efficiency: 28.03m3/h, Rotational rate/speed: 3100rpm, Min. insulation resistance: 10MΩ, Leads: leads x2, Insulation class: A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MF60202V3-1000U-A99 Hersteller : Sunon (D06082990G-01)-2.pdf MF60202V3-1000U-A99
auf Bestellung 30 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 14
Features: Auto Restart
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 24VDC
Size / Dimension: Square - 60mm L x 60mm H
Bearing Type: Vapo-Bearing™
RPM: 3100 RPM
Air Flow: 16.5 CFM (0.462m³/min)
Width: 20.00mm
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Termination: 2 Wire Leads
Approval Agency: CE, CUR, TUV, UL
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 21.0dB(A)
Static Pressure: 0.100 in H2O (24.9 Pa)
Power (Watts): 530 mW
Produkt ist nicht verfügbar
MF60202V3-1000U-A99 MF60202V3-1000U-A99 Hersteller : Sunon MF60202V3_1000U_A99_D06082990G_01_2.pdf DC Fans Axial Fan, 60x60x20mm, 24VDC, 16.5CFM, 0.1"H2O, Vapo, Wire, Auto Restart