Produkte > SUNON > MF60251V3-1000U-A99
MF60251V3-1000U-A99
MF60251V3-1000U-A99 SUNON
MF60251V3-A99-A.pdf
Hersteller: SUNON
Category: DC12V Fans
Description: Fan: DC; axial; 12VDC; 60x60x25mm; 27.18m3/h; 16.7dBA; Vapo; 3100rpm
Fan motor: brushless DC
Type of fan: DC
Leads: leads x2
Impeller material: thermoplastic
Flammability rating: UL94V-0
Operating temperature: -10...70°C
Current rating: 44mA
Fan dimensions: 60x60x25mm
Lead length: 0.29m
Power consumption: 0.53W
Operating voltage: 4.5...13.8V DC
Noise level: 16.7dBA
Supply voltage: 12V DC
Current and power consumption tolerance: ±15%
Fan efficiency: 27.18m3/h
Rotational rate/speed: 3100rpm
Min. insulation resistance: 10MΩ
Insulation class: A
Enclosure material: thermoplastic
Additional functions: autorestart
Kind of fan: axial
Kind of Bearing: Vapo
auf Bestellung 1076 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 15
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MF60251V3-1000U-A99 SUNON
Category: DC12V Fans, Description: Fan: DC; axial; 12VDC; 60x60x25mm; 27.18m3/h; 16.7dBA; Vapo; 3100rpm, Fan motor: brushless DC, Type of fan: DC, Leads: leads x2, Impeller material: thermoplastic, Flammability rating: UL94V-0, Operating temperature: -10...70°C, Current rating: 44mA, Fan dimensions: 60x60x25mm, Lead length: 0.29m, Power consumption: 0.53W, Operating voltage: 4.5...13.8V DC, Noise level: 16.7dBA, Supply voltage: 12V DC, Current and power consumption tolerance: ±15%, Fan efficiency: 27.18m3/h, Rotational rate/speed: 3100rpm, Min. insulation resistance: 10MΩ, Insulation class: A, Enclosure material: thermoplastic, Additional functions: autorestart, Kind of fan: axial, Kind of Bearing: Vapo.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MF60251V3-1000U-A99 MF60251V3-1000U-A99 Hersteller : Sunon MF60251V3_1000U_A99_D06077350G_01_1.pdf DC Fans Axial Fan, 60x60x25mm, 12VDC, 16CFM, 0.1"H2O, Vapo, Wire, Auto Restart
auf Bestellung 145 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
MF60251V3-1000U-A99 Hersteller : Sunon (D06077350G-01)-1.pdf MF60251V3-1000U-A99
auf Bestellung 180 Stücke:
Mindestbestellmenge: 30
MF60251V3-1000U-A99 MF60251V3-1000U-A99 Hersteller : Sunon Fans (D06077350G-01)-1.pdf Description: FAN AXIAL 60X25MM 12VDC WIRE
Packaging: Bulk
Features: Auto Restart
Voltage - Rated: 12VDC
Size / Dimension: Square - 60mm L x 60mm H
Bearing Type: Vapo-Bearing™
RPM: 3100 RPM
Air Flow: 16.0 CFM (0.448m³/min)
Width: 25.00mm
Weight: 0.101 lb (45.81 g)
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Termination: 2 Wire Leads
Approval Agency: cURus, TUV
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 16.7dB(A)
Static Pressure: 0.100 in H2O (24.9 Pa)
Power (Watts): 530 mW