Produkte > SUNON > MF60252V3-1000U-A99
MF60252V3-1000U-A99
MF60252V3-1000U-A99 SUNON
MF60252V3-A99-A_DTE.pdf
Hersteller: SUNON
Category: DC24V Fans
Description: Fan: DC; axial; 24VDC; 60x60x25mm; 27.04m3/h; 16.7dBA; Vapo; 26AWG
Type of fan: DC
Kind of fan: axial
Supply voltage: 24V DC
Operating voltage: 8...27.6V DC
Fan dimensions: 60x60x25mm
Power consumption: 0.53W
Current rating: 22mA
Fan efficiency: 27.04m3/h
Noise level: 16.7dBA
Kind of Bearing: Vapo
Rotational rate/speed: 3100 (±15%)rpm
Current and power consumption tolerance: ±15%
Min. insulation resistance: 10MΩ
Impeller material: thermoplastic
Enclosure material: thermoplastic
Insulation class: A
Leads: leads x2
Lead length: 0.29m
Operating temperature: -10...70°C
Flammability rating: UL94V-0
Additional functions: autorestart
Fan motor: brushless DC
Wire size: 26AWG
Related items: SRF4-30
Static pressure: 2.54mm H2O
auf Bestellung 3196 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 11
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MF60252V3-1000U-A99 SUNON
Category: DC24V Fans, Description: Fan: DC; axial; 24VDC; 60x60x25mm; 27.04m3/h; 16.7dBA; Vapo; 26AWG, Type of fan: DC, Kind of fan: axial, Supply voltage: 24V DC, Operating voltage: 8...27.6V DC, Fan dimensions: 60x60x25mm, Power consumption: 0.53W, Current rating: 22mA, Fan efficiency: 27.04m3/h, Noise level: 16.7dBA, Kind of Bearing: Vapo, Rotational rate/speed: 3100 (±15%)rpm, Current and power consumption tolerance: ±15%, Min. insulation resistance: 10MΩ, Impeller material: thermoplastic, Enclosure material: thermoplastic, Insulation class: A, Leads: leads x2, Lead length: 0.29m, Operating temperature: -10...70°C, Flammability rating: UL94V-0, Additional functions: autorestart, Fan motor: brushless DC, Wire size: 26AWG, Related items: SRF4-30, Static pressure: 2.54mm H2O.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MF60252V3-1000U-A99 MF60252V3-1000U-A99 Hersteller : Sunon MF60252V3_1000U_A99_D06105140G_00_2_Ref.pdf DC Fans Axial Fan, 60x60x25mm, 24VDC, 16CFM, 0.1"H2O, Vapo, Wire, Auto Restart
auf Bestellung 194 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
MF60252V3-1000U-A99 MF60252V3-1000U-A99 Hersteller : Sunon Fans MF60252V3-1000U-A99-D06105140G-00-2_Ref.pdf Description: FAN AXIAL 60X25MM 24VDC WIRE
Packaging: Bulk
Features: Auto Restart
Voltage - Rated: 24VDC
Size / Dimension: Square - 60mm L x 60mm H
Air Flow: 16.0 CFM (0.448m³/min)
Width: 25.00mm
Weight: 0.101 lb (45.81 g)
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Termination: 2 Wire Leads
Approval Agency: cURus, TUV
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 16.7dB(A)
Static Pressure: 0.100 in H2O (24.9 Pa)
Part Status: Active
Power (Watts): 530 mW