Produkte > SUNON > MF92251V3-1000U-A99
MF92251V3-1000U-A99
MF92251V3-1000U-A99 SUNON
Product 7.pdf
Hersteller: SUNON
Category: DC12V Fans
Description: Fan: DC; axial; 12VDC; 92x92x25mm; 67m3/h; 28dBA; Vapo; 2400rpm
Type of fan: DC
Kind of fan: axial
Supply voltage: 12V DC
Fan dimensions: 92x92x25mm
Power consumption: 0.9W
Current rating: 75mA
Fan efficiency: 67m3/h
Noise level: 28dBA
Kind of Bearing: Vapo
Rotational rate/speed: 2400rpm
Min. insulation resistance: 10MΩ
Impeller material: thermoplastic
Enclosure material: thermoplastic
Leads: leads x2
Operating temperature: -10...70°C
Flammability rating: UL94V-0
Lead length: 0.31m
Operating voltage: 4.5...13.8V DC
Wire size: 24AWG
Fan motor: brushless DC
Additional functions: autorestart
auf Bestellung 372 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 16
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MF92251V3-1000U-A99 SUNON
Category: DC12V Fans, Description: Fan: DC; axial; 12VDC; 92x92x25mm; 67m3/h; 28dBA; Vapo; 2400rpm, Type of fan: DC, Kind of fan: axial, Supply voltage: 12V DC, Fan dimensions: 92x92x25mm, Power consumption: 0.9W, Current rating: 75mA, Fan efficiency: 67m3/h, Noise level: 28dBA, Kind of Bearing: Vapo, Rotational rate/speed: 2400rpm, Min. insulation resistance: 10MΩ, Impeller material: thermoplastic, Enclosure material: thermoplastic, Leads: leads x2, Operating temperature: -10...70°C, Flammability rating: UL94V-0, Lead length: 0.31m, Operating voltage: 4.5...13.8V DC, Wire size: 24AWG, Fan motor: brushless DC, Additional functions: autorestart.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MF92251V3-1000U-A99 MF92251V3-1000U-A99 Hersteller : Sunon MF92251V3_1000U_A99_D09038510G_01_1.pdf DC Fans Axial Fan, 92x92x25mm, 12VDC, 39.5CFM, 0.1"H2O, Vapo, Wire, Auto Restart
auf Bestellung 153 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
MF92251V3-1000U-A99 MF92251V3-1000U-A99 Hersteller : Sunon Fans (D09038510G-01)-1.pdf Description: FAN AXIAL 92X25MM 12VDC WIRE
Packaging: Bulk
Features: Auto Restart
Voltage - Rated: 12VDC
Size / Dimension: Square - 92mm L x 92mm H
Bearing Type: Vapo-Bearing™
RPM: 2400 RPM
Air Flow: 39.5 CFM (1.11m³/min)
Width: 25.00mm
Weight: 0.203 lb (92.08 g)
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Termination: 2 Wire Leads
Approval Agency: cURus, TUV
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 28.0dB(A)
Static Pressure: 0.100 in H2O (24.9 Pa)
Part Status: Active
Power (Watts): 900 mW