MFBA2V1608-121-R
MFBA2V1608-121-R Eaton - Electronics Division
eaton-mfba2v1608-automotive-multilayer-ferrite-chip-bead-data-sheet-elx1131-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FERRITE BEAD 120 OHM 0603 1LN
Features: Automotive
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Filter Type: Signal Line
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
Ratings: AEC-Q200
Height (Max): 0.037" (0.95mm)
Current Rating (Max): 2A
DC Resistance (DCR) (Max): 100mOhm
Number of Lines: 1
Impedance @ Frequency: 120 Ohms @ 100 MHz
auf Bestellung 12000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MFBA2V1608-121-R Eaton - Electronics Division
Description: FERRITE BEAD 120 OHM 0603 1LN, Features: Automotive, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0603 (1608 Metric), Filter Type: Signal Line, Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C, Ratings: AEC-Q200, Height (Max): 0.037" (0.95mm), Current Rating (Max): 2A, DC Resistance (DCR) (Max): 100mOhm, Number of Lines: 1, Impedance @ Frequency: 120 Ohms @ 100 MHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Description: Ferrite: bead; Imp.@ 100MHz: 120Ω; SMD; 0603; R: 100mΩ; 2A; -55÷150°C
Type of ferrite: bead
Impedance at 100MHz: 120Ω
Mounting: SMD
Case - inch: 0603
Resistance: 0.1Ω
Max. operating current: 2A
Operating temperature: -55...150°C
Conform to the norm: AEC-Q200
Case - mm: 1608
auf Bestellung 612 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 612
MFBA2V1608-121-R MFBA2V1608-121-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-mfba2v1608-automotive-multilayer-ferrite-chip-bead-data-sheet-elx1131-en.pdf Ferrite Beads 120 OHM 2A 2 PADS
auf Bestellung 7556 Stücke:
Mindestbestellmenge: 19
MFBA2V1608-121-R MFBA2V1608-121-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-mfba2v1608-automotive-multilayer-ferrite-chip-bead-data-sheet-elx1131-en.pdf Description: FERRITE BEAD 120 OHM 0603 1LN
Features: Automotive
Packaging: Cut Tape (CT)
Filter Type: Signal Line
Mounting Type: Surface Mount
Ratings: AEC-Q200
Height (Max): 0.037" (0.95mm)
Current Rating (Max): 2A
Number of Lines: 1