MFBA2V1608-471-R
MFBA2V1608-471-R Eaton - Electronics Division
eaton-mfba2v1608-automotive-multilayer-ferrite-chip-bead-data-sheet-elx1131-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FERRITE BEAD 470 OHM 0603 1LN
Filter Type: Signal Line
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
Ratings: AEC-Q200
Height (Max): 0.037" (0.95mm)
Current Rating (Max): 1A
DC Resistance (DCR) (Max): 200mOhm
Number of Lines: 1
Impedance @ Frequency: 470 Ohms @ 100 MHz
auf Bestellung 4000 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details MFBA2V1608-471-R Eaton - Electronics Division
Description: FERRITE BEAD 470 OHM 0603 1LN, Packaging: Tape & Reel (TR), Features: Automotive, Package / Case: 0603 (1608 Metric), Filter Type: Signal Line, Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C, Ratings: AEC-Q200, Height (Max): 0.037" (0.95mm), Current Rating (Max): 1A, DC Resistance (DCR) (Max): 200mOhm, Number of Lines: 1, Impedance @ Frequency: 470 Ohms @ 100 MHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Description: Ferrite: bead; Imp.@ 100MHz: 470Ω; SMD; 0603; R: 200Ω; 1A; -55÷150°C
Mounting: SMD
Case - inch: 0603
Case - mm: 1608
Resistance: 200Ω
Operating temperature: -55...150°C
Conform to the norm: AEC-Q200
Max. operating current: 1A
Impedance at 100MHz: 470Ω
Type of ferrite: bead
auf Bestellung 3893 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1134
MFBA2V1608-471-R MFBA2V1608-471-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-mfba2v1608-automotive-multilayer-ferrite-chip-bead-data-sheet-elx1131-en.pdf Ferrite Beads 470 OHM 1A 2 PADS
Mindestbestellmenge: 19
MFBA2V1608-471-R MFBA2V1608-471-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-mfba2v1608-automotive-multilayer-ferrite-chip-bead-data-sheet-elx1131-en.pdf Description: FERRITE BEAD 470 OHM 0603 1LN
Filter Type: Signal Line
Mounting Type: Surface Mount
Ratings: AEC-Q200
Height (Max): 0.037" (0.95mm)
Current Rating (Max): 1A
Number of Lines: 1