MFBA2V2012-301-R
MFBA2V2012-301-R Eaton - Electronics Division
eaton-mfba2v2012-automotive-multilayer-ferrite-chip-bead-data-sheet-elx1132-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FERRITE BEAD 300 OHM 0805 1LN
Packaging: Tape & Reel (TR)
Features: Automotive
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Filter Type: Signal Line
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
Ratings: AEC-Q200
Height (Max): 0.041" (1.05mm)
Current Rating (Max): 1A
DC Resistance (DCR) (Max): 200mOhm
Part Status: Active
Number of Lines: 1
Impedance @ Frequency: 300 Ohms @ 100 MHz
auf Bestellung 12000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MFBA2V2012-301-R Eaton - Electronics Division
Description: FERRITE BEAD 300 OHM 0805 1LN, Packaging: Tape & Reel (TR), Features: Automotive, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Filter Type: Signal Line, Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C, Ratings: AEC-Q200, Height (Max): 0.041" (1.05mm), Current Rating (Max): 1A, DC Resistance (DCR) (Max): 200mOhm, Part Status: Active, Number of Lines: 1, Impedance @ Frequency: 300 Ohms @ 100 MHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MFBA2V2012-301-R MFBA2V2012-301-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton_mfba2v1608_automotive-2934392.pdf Ferrite Beads Ferrite B IND 300 OHM 1A 2 PADS SMT
auf Bestellung 20311 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 18
MFBA2V2012-301-R MFBA2V2012-301-R Hersteller : Eaton Electronics eaton_mfba2v1608_automotive-2934392.pdf Ferrite Beads Ferrite B IND 300 OHM 1A 2 PADS SMT
Mindestbestellmenge: 18
MFBA2V2012-301-R MFBA2V2012-301-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-mfba2v2012-automotive-multilayer-ferrite-chip-bead-data-sheet-elx1132-en.pdf Description: FERRITE BEAD 300 OHM 0805 1LN
Packaging: Cut Tape (CT)
Features: Automotive
Filter Type: Signal Line
Mounting Type: Surface Mount
Ratings: AEC-Q200
Height (Max): 0.041" (1.05mm)
Current Rating (Max): 1A
Part Status: Active
Number of Lines: 1
Mindestbestellmenge: 100
MFBA2V2012-301-R MFBA2V2012-301-R Hersteller : Eaton otive-multilayer-ferrite-chip-bead-data-sheet-elx1132-en.pdf Ferrite Beads Multi-Layer 300Ohm 25% 100MHz 1A 0.2Ohm DCR 0805 Automotive T/R