MFBM1V1005-501-R
MFBM1V1005-501-R Eaton - Electronics Division
eaton-mfbm1v1005-high-current-multilayer-ferrite-chip-bead-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FERRITE BEAD 500 OHM 0402 1LN
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Filter Type: Power Line
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Height (Max): 0.026" (0.65mm)
Current Rating (Max): 500mA
DC Resistance (DCR) (Max): 400mOhm
Part Status: Active
Number of Lines: 1
Impedance @ Frequency: 500 Ohms @ 100 MHz
auf Bestellung 10000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MFBM1V1005-501-R Eaton - Electronics Division
Description: FERRITE BEAD 500 OHM 0402 1LN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0402 (1005 Metric), Filter Type: Power Line, Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Height (Max): 0.026" (0.65mm), Current Rating (Max): 500mA, DC Resistance (DCR) (Max): 400mOhm, Part Status: Active, Number of Lines: 1, Impedance @ Frequency: 500 Ohms @ 100 MHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MFBM1V1005-501-R MFBM1V1005-501-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-mfbm1v1005-high-current-multilayer-ferrite-chip-bead-data-sheet.pdf Ferrite Beads 500 OHM .7A
auf Bestellung 13095 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 19
MFBM1V1005-501-R MFBM1V1005-501-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-mfbm1v1005-high-current-multilayer-ferrite-chip-bead-data-sheet.pdf Description: FERRITE BEAD 500 OHM 0402 1LN
Packaging: Cut Tape (CT)
Filter Type: Power Line
Mounting Type: Surface Mount
Height (Max): 0.026" (0.65mm)
Current Rating (Max): 500mA
Part Status: Active
Number of Lines: 1