Produkte > EATON ELECTRONICS > MFBM1V1608-000-R
MFBM1V1608-000-R
MFBM1V1608-000-R EATON ELECTRONICS
eaton-mfbm1v1608-high-current-multilayer-ferrite-chip-bead-data-sheet.pdf
Hersteller: EATON ELECTRONICS
Category: Ferrite - beads
Description: Ferrite: bead; Imp.@ 100MHz: 0Ω; SMD; 6A; 0603; R: 20mΩ; Z: 0Ω
Case - inch: 0603
Case - mm: 1608
Resistance: 20mΩ
Mounting: SMD
Operating temperature: -40...85°C
Impedance at 100MHz:
Impedance:
Operating current: 6A
Type of ferrite: bead
auf Bestellung 3460 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2093
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MFBM1V1608-000-R EATON ELECTRONICS
Description: FERRITE BEAD 0 OHM 0603 1LN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0603 (1608 Metric), Filter Type: Power Line, Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Height (Max): 0.039" (1.00mm), Current Rating (Max): 6A, DC Resistance (DCR) (Max): 20mOhm, Part Status: Active, Number of Lines: 1, Impedance @ Frequency: 0 Ohms @ 100 MHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MFBM1V1608-000-R MFBM1V1608-000-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_mfbm1v1608_high_current_multilayer_ferrite_c-1890660.pdf Ferrite Beads 0 OHM @ 100MHZ 6A
auf Bestellung 9608 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 18
MFBM1V1608-000-R MFBM1V1608-000-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton_mfbm1v1608_high_current_multilayer_ferrite_c-1890660.pdf Ferrite Beads 0 OHM @ 100MHZ 6A
Mindestbestellmenge: 18
MFBM1V1608-000-R MFBM1V1608-000-R Hersteller : Eaton Electronics eaton_mfbm1v1608_high_current_multilayer_ferrite_c-1890660.pdf Ferrite Beads 0 OHM @ 100MHZ 6A
MFBM1V1608-000-R MFBM1V1608-000-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-mfbm1v1608-high-current-multilayer-ferrite-chip-bead-data-sheet.pdf Description: FERRITE BEAD 0 OHM 0603 1LN
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Filter Type: Power Line
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Height (Max): 0.039" (1.00mm)
Current Rating (Max): 6A
DC Resistance (DCR) (Max): 20mOhm
Part Status: Active
Number of Lines: 1
Impedance @ Frequency: 0 Ohms @ 100 MHz
Mindestbestellmenge: 112
Packaging: Tape & Reel (TR)
Filter Type: Power Line
Mounting Type: Surface Mount
Height (Max): 0.039" (1.00mm)
Current Rating (Max): 6A
Part Status: Active
Number of Lines: 1