MFBM1V2012-102-R
MFBM1V2012-102-R Eaton - Electronics Division
eaton-mfbm1v2012-high-current-multilayer-ferrite-chip-bead-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FERRITE BEAD 1 KOHM 0805 1LN
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Filter Type: Power Line
Size / Dimension: 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Height (Max): 0.043" (1.10mm)
Current Rating (Max): 1.5A
DC Resistance (DCR) (Max): 120mOhm
Part Status: Active
Number of Lines: 1
Impedance @ Frequency: 1 kOhms @ 100 MHz
auf Bestellung 32000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MFBM1V2012-102-R Eaton - Electronics Division
Description: FERRITE BEAD 1 KOHM 0805 1LN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0805 (2012 Metric), Filter Type: Power Line, Size / Dimension: 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Height (Max): 0.043" (1.10mm), Current Rating (Max): 1.5A, DC Resistance (DCR) (Max): 120mOhm, Part Status: Active, Number of Lines: 1, Impedance @ Frequency: 1 kOhms @ 100 MHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Description: Ferrite: bead; Imp.@ 100MHz: 1kΩ; SMD; 1.5A; 0805; R: 120mΩ; Z: 1kΩ
Mounting: SMD
Case - inch: 0805
Case - mm: 2012
Operating temperature: -40...85°C
Operating current: 1.5A
Resistance: 0.12Ω
Impedance at 100MHz: 1kΩ
Impedance: 1kΩ
Type of ferrite: bead
auf Bestellung 1777 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1250
MFBM1V2012-102-R MFBM1V2012-102-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-mfbm1v2012-high-current-multilayer-ferrite-chip-bead-data-sheet.pdf Ferrite Beads 1000 OHM 1.5A
Mindestbestellmenge: 19
MFBM1V2012-102-R MFBM1V2012-102-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-mfbm1v2012-high-current-multilayer-ferrite-chip-bead-data-sheet.pdf Description: FERRITE BEAD 1 KOHM 0805 1LN
Packaging: Cut Tape (CT)
Filter Type: Power Line
Mounting Type: Surface Mount
Height (Max): 0.043" (1.10mm)
Current Rating (Max): 1.5A
Part Status: Active
Number of Lines: 1