Produkte > EATON ELECTRONICS > MFBW1V2012-102-R
MFBW1V2012-102-R
MFBW1V2012-102-R EATON ELECTRONICS
Category: Ferrite - beads
Description: Ferrite: bead; Imp.@ 100MHz: 1kΩ; SMD; 0805; R: 300mΩ; 800mA
Case - mm: 2012
Operating temperature: -55...125°C
Resistance: 0.3Ω
Max. operating current: 0.8A
Impedance at 100MHz: 1kΩ
Type of ferrite: bead
auf Bestellung 1682 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1250
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MFBW1V2012-102-R EATON ELECTRONICS
Description: FERRITE BEAD 1K OHM 0805 1LN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0805 (2012 Metric), Size / Dimension: 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Height (Max): 0.043" (1.10mm), Current Rating (Max): 800mA, DC Resistance (DCR) (Max): 300mOhm, Number of Lines: 1, Impedance @ Frequency: 1 kOhms @ 100 MHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MFBW1V2012-102-R MFBW1V2012-102-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-mfbw1v2012-high-impedance-multilayer-ferrite-chip-bead-data-sheet.pdf Description: FERRITE BEAD 1K OHM 0805 1LN
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension: 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Height (Max): 0.043" (1.10mm)
Current Rating (Max): 800mA
DC Resistance (DCR) (Max): 300mOhm
Number of Lines: 1
Impedance @ Frequency: 1 kOhms @ 100 MHz
auf Bestellung 3950 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 112
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Height (Max): 0.043" (1.10mm)
Current Rating (Max): 800mA
Number of Lines: 1
Produkt ist nicht verfügbar
MFBW1V2012-102-R MFBW1V2012-102-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-mfbw1v2012-high-impedance-multilayer-ferrite-chip-bead-data-sheet.pdf Ferrite Beads 1K OHM 800MA