MFBW1V2012-121-R
MFBW1V2012-121-R Eaton - Electronics Division
eaton-mfbw1v2012-high-impedance-multilayer-ferrite-chip-bead-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FERRITE BEAD 120 OHM 0805 1LN
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension: 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Height (Max): 0.043" (1.10mm)
Current Rating (Max): 2A
DC Resistance (DCR) (Max): 100mOhm
Number of Lines: 1
Impedance @ Frequency: 120 Ohms @ 100 MHz
auf Bestellung 4000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MFBW1V2012-121-R Eaton - Electronics Division
Description: FERRITE BEAD 120 OHM 0805 1LN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0805 (2012 Metric), Size / Dimension: 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Height (Max): 0.043" (1.10mm), Current Rating (Max): 2A, DC Resistance (DCR) (Max): 100mOhm, Number of Lines: 1, Impedance @ Frequency: 120 Ohms @ 100 MHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Description: Ferrite: bead; Imp.@ 100MHz: 120Ω; SMD; 0805; R: 100mΩ; 2A; -55÷125°C
Type of ferrite: bead
Impedance at 100MHz: 120Ω
Mounting: SMD
Case - inch: 0805
Resistance: 0.1Ω
Max. operating current: 2A
Operating temperature: -55...125°C
Case - mm: 2012
auf Bestellung 1317 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 834
MFBW1V2012-121-R MFBW1V2012-121-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-mfbw1v2012-high-impedance-multilayer-ferrite-chip-bead-data-sheet.pdf Ferrite Beads 120 OHMS 2.0A
Mindestbestellmenge: 19
MFBW1V2012-121-R MFBW1V2012-121-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-mfbw1v2012-high-impedance-multilayer-ferrite-chip-bead-data-sheet.pdf Description: FERRITE BEAD 120 OHM 0805 1LN
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Height (Max): 0.043" (1.10mm)
Current Rating (Max): 2A
Number of Lines: 1