MFBW1V2012-300-R
MFBW1V2012-300-R Eaton - Electronics Division
eaton-mfbw1v2012-high-impedance-multilayer-ferrite-chip-bead-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FERRITE BEAD 30 OHM 0805 1LN
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension: 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Height (Max): 0.043" (1.10mm)
Current Rating (Max): 3A
DC Resistance (DCR) (Max): 50mOhm
Part Status: Active
Number of Lines: 1
Impedance @ Frequency: 30 Ohms @ 100 MHz
auf Bestellung 4000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MFBW1V2012-300-R Eaton - Electronics Division
Description: FERRITE BEAD 30 OHM 0805 1LN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0805 (2012 Metric), Size / Dimension: 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Height (Max): 0.043" (1.10mm), Current Rating (Max): 3A, DC Resistance (DCR) (Max): 50mOhm, Part Status: Active, Number of Lines: 1, Impedance @ Frequency: 30 Ohms @ 100 MHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Description: Ferrite: bead; Imp.@ 100MHz: 30Ω; SMD; 0805; R: 50mΩ; 3A; -55÷125°C
Type of ferrite: bead
Impedance at 100MHz: 30Ω
Mounting: SMD
Case - inch: 0805
Resistance: 50mΩ
Max. operating current: 3A
Operating temperature: -55...125°C
Case - mm: 2012
auf Bestellung 3461 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 715
MFBW1V2012-300-R MFBW1V2012-300-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-mfbw1v2012-high-impedance-multilayer-ferrite-chip-bead-data-sheet.pdf Ferrite Beads 30 OHM 3.0A
Mindestbestellmenge: 19
MFBW1V2012-300-R MFBW1V2012-300-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_mfbw1v2012_high_impedance_multilayer_ferrite-1916871.pdf Ferrite Beads Multi Nor Cur, Impedance 30ohm 3.0A SMT
Mindestbestellmenge: 18
MFBW1V2012-300-R MFBW1V2012-300-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton_mfbw1v2012_high_impedance_multilayer_ferrite-1916871.pdf Ferrite Beads Multi Nor Cur, Impedance 30ohm 3.0A SMT
Mindestbestellmenge: 18
MFBW1V2012-300-R MFBW1V2012-300-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-mfbw1v2012-high-impedance-multilayer-ferrite-chip-bead-data-sheet.pdf Description: FERRITE BEAD 30 OHM 0805 1LN
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Height (Max): 0.043" (1.10mm)
Current Rating (Max): 3A
Part Status: Active
Number of Lines: 1