Produkte > EATON ELECTRONICS > MFBW1V2012-800-R
MFBW1V2012-800-R
MFBW1V2012-800-R EATON ELECTRONICS
Category: Ferrite - beads
Description: Ferrite: bead; Imp.@ 100MHz: 80Ω; SMD; 0805; R: 80mΩ; 2.5A; -55÷125°C
Type of ferrite: bead
Impedance at 100MHz: 80Ω
Mounting: SMD
Case - inch: 0805
Resistance: 80mΩ
Max. operating current: 2.5A
Operating temperature: -55...125°C
Case - mm: 2012
auf Bestellung 3202 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details MFBW1V2012-800-R EATON ELECTRONICS
Description: FERRITE BEAD 80 OHM 0805 1LN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0805 (2012 Metric), Size / Dimension: 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Height (Max): 0.043" (1.10mm), Current Rating (Max): 2.5A, DC Resistance (DCR) (Max): 80mOhm, Number of Lines: 1, Impedance @ Frequency: 80 Ohms @ 100 MHz.
Weitere Produktangebote MFBW1V2012-800-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
tariffCode: 85051190
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
isCanonical: Y
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: No SVHC (21-Jan-2025)
auf Bestellung 10800 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
MFBW1V2012-800-R MFBW1V2012-800-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-mfbw1v2012-high-impedance-multilayer-ferrite-chip-bead-data-sheet.pdf Description: FERRITE BEAD 80 OHM 0805 1LN
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension: 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Height (Max): 0.043" (1.10mm)
Current Rating (Max): 2.5A
DC Resistance (DCR) (Max): 80mOhm
Number of Lines: 1
Impedance @ Frequency: 80 Ohms @ 100 MHz
Produkt ist nicht verfügbar
MFBW1V2012-800-R MFBW1V2012-800-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton_mfbw1v2012_high_impedance_multilayer_ferrite-1916871.pdf Ferrite Beads Multi Nor Cur, Impedance 80ohm 2.5A SMT