Produkte > YANGJIE TECHNOLOGY > MG100HF12TLC1
MG100HF12TLC1
MG100HF12TLC1 Yangjie Technology
Hersteller: Yangjie Technology
Description: Transistors - IGBTs - Modules C1
Packaging: Bulk
Package / Case: Module
Mounting Type: Chassis Mount
Input: Standard
Configuration: Single Switch
Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ)
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 1.85V @ 15V, 100A
NTC Thermistor: No
IGBT Type: Trench
Part Status: Active
Current - Collector (Ic) (Max): 100 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 1200 V
Power - Max: 785 W
Current - Collector Cutoff (Max): 1 mA
Input Capacitance (Cies) @ Vce: 7.43 nF @ 25 V
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MG100HF12TLC1 Yangjie Technology
Description: Transistors - IGBTs - Modules C1, Packaging: Bulk, Package / Case: Module, Mounting Type: Chassis Mount, Input: Standard, Configuration: Single Switch, Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ), Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 1.85V @ 15V, 100A, NTC Thermistor: No, IGBT Type: Trench, Part Status: Active, Current - Collector (Ic) (Max): 100 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 1200 V, Power - Max: 785 W, Current - Collector Cutoff (Max): 1 mA, Input Capacitance (Cies) @ Vce: 7.43 nF @ 25 V.