Produkte > MICROCHIP TECHNOLOGY > MIC33M350YMP-TR
MIC33M350YMP-TR
MIC33M350YMP-TR Microchip Technology
MIC33M350-Data-Sheet-20006348B.pdf
Hersteller: Microchip Technology
Switching Voltage Regulators High Performance 5.5V, 3A Pin Selectable Integrated Power Module
auf Bestellung 12216 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MIC33M350YMP-TR Microchip Technology
Description: IC REG BUCK SELECTABLE 3A 24QFN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 24-VFQFN Exposed Pad, Output Type: Selectable, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 1, Function: Step-Down, Current - Output: 3A, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: Positive, Frequency - Switching: 1.2MHz, Voltage - Input (Max): 5.5V, Topology: Buck, Supplier Device Package: 24-QFN (3x4.5), Synchronous Rectifier: Yes, Voltage - Input (Min): 2.4V, Voltage - Output (Min/Fixed): 0.6V, 0.8V, 0.9V, 1V, 1.2V, 1.5V, 1.8V, 2.5V, 3.3V, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MIC33M350YMP-TR MIC33M350YMP-TR Hersteller : Microchip Technology MIC33M350-Data-Sheet-DS20006348.pdf Description: IC REG BUCK SELECTABLE 3A 24QFN
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 24-VFQFN Exposed Pad
Output Type: Selectable
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Down
Current - Output: 3A
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 1.2MHz
Voltage - Input (Max): 5.5V
Topology: Buck
Supplier Device Package: 24-QFN (3x4.5)
Synchronous Rectifier: Yes
Voltage - Input (Min): 2.4V
Voltage - Output (Min/Fixed): 0.6V, 0.8V, 0.9V, 1V, 1.2V, 1.5V, 1.8V, 2.5V, 3.3V
Part Status: Active
auf Bestellung 527 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
MIC33M350YMP-TR MIC33M350YMP-TR Hersteller : Microchip Technology / Atmel MIC33050_4MHz_Internal_Inductor_PWM_Buck_Power_Mod-1633848.pdf Switching Voltage Regulators High Performance 5.5V, 3A Pin Selectable Integrated Power Module
auf Bestellung 23113 Stücke:
MIC33M350YMP-TR MIC33M350YMP-TR Hersteller : Microchip Technology mic33m350-data-sheet-20006348b.pdf Module DC-DC 1-OUT 0.6V/0.8V/0.9V/1V/1.2V/1.5V/1.8V/2.5V/3.3V 3A 24-Pin QFN EP T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Selectable
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Down
Current - Output: 3A
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 1.2MHz
Voltage - Input (Max): 5.5V
Topology: Buck
Synchronous Rectifier: Yes
Voltage - Input (Min): 2.4V