Produkte > MICRO COMMERCIAL CO > MIP10R12P2TN-BP
MIP10R12P2TN-BP
MIP10R12P2TN-BP Micro Commercial Co
MIP10R12P2TN(P2).pdf
Hersteller: Micro Commercial Co
Description: IGBT MODULES 1200V 10A, P2
Packaging: Bulk
Package / Case: Module
Mounting Type: Chassis Mount
Input: Three Phase Bridge Rectifier
Configuration: Three Phase Inverter
Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ)
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.25V @ 15V, 10A
NTC Thermistor: Yes
Supplier Device Package: P2
Part Status: Active
Current - Collector (Ic) (Max): 10 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 1200 V
Power - Max: 140 W
Current - Collector Cutoff (Max): 1 mA
Input Capacitance (Cies) @ Vce: 1000 pF @ 25 V
auf Bestellung 24 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MIP10R12P2TN-BP Micro Commercial Co
Description: IGBT MODULES 1200V 10A, P2, Packaging: Bulk, Package / Case: Module, Mounting Type: Chassis Mount, Input: Three Phase Bridge Rectifier, Configuration: Three Phase Inverter, Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ), Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.25V @ 15V, 10A, NTC Thermistor: Yes, Supplier Device Package: P2, Part Status: Active, Current - Collector (Ic) (Max): 10 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 1200 V, Power - Max: 140 W, Current - Collector Cutoff (Max): 1 mA, Input Capacitance (Cies) @ Vce: 1000 pF @ 25 V.