Produkte > KNOWLES CORPORATION > MLP102M200EB0A
MLP102M200EB0A
MLP102M200EB0A Knowles Corporation
MLP.pdf
Hersteller: Knowles Corporation
Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; 1000uF; 200VDC; 76.2x44.5mm; ±20%; 2000h
Type of capacitor: electrolytic
Capacitance: 1mF
Operating voltage: 200V DC
Body dimensions: 76.2x44.5mm
Tolerance: ±20%
Service life: 2000h
Operating temperature: -55...85°C
Operating current: 3.8A
Height: 12.7mm
Terminal pitch: 25.4mm
ESR value: 158mΩ
auf Bestellung 36 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MLP102M200EB0A Knowles Corporation
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 200V FLATPAC, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: FlatPack, Tabbed, Size / Dimension: 3.000" L x 1.750" W (76.20mm x 44.45mm), Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.000" (25.40mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 158mOhm, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.500" (12.70mm), Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 200 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MLP102M200EB0A MLP102M200EB0A Hersteller : Cornell Dubilier Knowles MLP.pdf Description: CAP ALUM 1000UF 20% 200V FLATPAC
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: FlatPack, Tabbed
Size / Dimension: 3.000" L x 1.750" W (76.20mm x 44.45mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.000" (25.40mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 158mOhm
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.500" (12.70mm)
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 200 V
auf Bestellung 10 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
MLP102M200EB0A MLP102M200EB0A Hersteller : Cornell Dubilier - CDE CDUB_S_A0012806672_1-2540338.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 1000uF 200V 20% FLATPACK