Produkte > CORNELL DUBILIER - CDE > MLP111M450EK1D
MLP111M450EK1D
MLP111M450EK1D Cornell Dubilier - CDE
MLP.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 110uF 450V FLATPACK
auf Bestellung 11 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details MLP111M450EK1D Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP ALUM 110UF 20% 450V FLATPACK, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: FlatPack, Tabbed, Size / Dimension: 1.500" L x 1.750" W (38.10mm x 44.45mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.000" (25.40mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 1.456Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.500" (12.70mm), Part Status: Active, Capacitance: 110 µF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 960 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.1 A @ 20 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MLP111M450EK1D MLP111M450EK1D Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) MLP-3081807.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 110uF 450V FLATPACK
auf Bestellung 11 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
MLP111M450EK1D MLP111M450EK1D Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor MLP.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 110uF 450V FLATPACK
MLP111M450EK1D MLP111M450EK1D Hersteller : Cornell Dubilier Knowles MLP.pdf Description: CAP ALUM 110UF 20% 450V FLATPACK
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: FlatPack, Tabbed
Size / Dimension: 1.500" L x 1.750" W (38.10mm x 44.45mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.000" (25.40mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.456Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.500" (12.70mm)
Part Status: Active
Capacitance: 110 µF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 960 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.1 A @ 20 kHz