Produkte > CORNELL DUBILIER - CDE > MLP113M050EB0D
MLP113M050EB0D
MLP113M050EB0D Cornell Dubilier - CDE
MLP-3081807.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 11000uF 50V 20% FLATPACK
auf Bestellung 21 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details MLP113M050EB0D Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP ALUM 11000UF 20% 50V FLATPAC, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: FlatPack, Tabbed, Size / Dimension: 3.000" L x 1.750" W (76.20mm x 44.45mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.000" (25.40mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 36mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.500" (12.70mm), Capacitance: 11000 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 8.3 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 9.6 A @ 20 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MLP113M050EB0D MLP113M050EB0D Hersteller : Cornell Dubilier Knowles MLP.pdf Description: CAP ALUM 11000UF 20% 50V FLATPAC
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: FlatPack, Tabbed
Size / Dimension: 3.000" L x 1.750" W (76.20mm x 44.45mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.000" (25.40mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 36mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.500" (12.70mm)
Capacitance: 11000 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 8.3 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 9.6 A @ 20 kHz
auf Bestellung 3 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
MLP113M050EB0D MLP113M050EB0D Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor MLP.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 11000uF 50V 20% FLATPACK