Produkte > CORNELL DUBILIER - CDE > MLP113T050EB1C
MLP113T050EB1C
MLP113T050EB1C Cornell Dubilier - CDE
MLP.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 11000uF 50V FLATPACK
auf Bestellung 6 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details MLP113T050EB1C Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP ALUM 11000UF 20% 50V FLTPCK, Packaging: Bag, Tolerance: ±20%, Package / Case: FlatPack, Size / Dimension: 3.000" L x 1.750" W (76.20mm x 44.45mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.000" (25.40mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 36mOhm, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.500" (12.70mm), Capacitance: 11000 µF, Voltage - Rated: 50 V.
Weitere Produktangebote MLP113T050EB1C
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MLP113T050EB1C MLP113T050EB1C Hersteller : Cornell Dubilier Knowles MLP.pdf Description: CAP ALUM 11000UF 20% 50V FLTPCK
Packaging: Bag
Tolerance: ±20%
Package / Case: FlatPack
Size / Dimension: 3.000" L x 1.750" W (76.20mm x 44.45mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.000" (25.40mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 36mOhm
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.500" (12.70mm)
Capacitance: 11000 µF
Voltage - Rated: 50 V