MLP212M080EA0A
MLP212M080EA0A Knowles / Illinois Capacitor
MLP.pdf
Hersteller: Knowles / Illinois Capacitor
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 2100uF 80V 20% FLATPACK
auf Bestellung 57 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details MLP212M080EA0A Knowles / Illinois Capacitor
Description: CAP ALUM 2100UF 20% 80V FLATPACK, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: FlatPack, Tabbed, Size / Dimension: 2.000" L x 1.750" W (50.80mm x 44.45mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.000" (25.40mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 72mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.500" (12.70mm), Capacitance: 2100 µF, Voltage - Rated: 80 V, Ripple Current @ Low Frequency: 4.9 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 5.7 A @ 20 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MLP212M080EA0A MLP212M080EA0A Hersteller : Cornell Dubilier Knowles MLP.pdf Description: CAP ALUM 2100UF 20% 80V FLATPACK
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: FlatPack, Tabbed
Size / Dimension: 2.000" L x 1.750" W (50.80mm x 44.45mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.000" (25.40mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 72mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.500" (12.70mm)
Capacitance: 2100 µF
Voltage - Rated: 80 V
Ripple Current @ Low Frequency: 4.9 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 5.7 A @ 20 kHz
auf Bestellung 187 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
MLP212M080EA0A MLP212M080EA0A Hersteller : Cornell Dubilier - CDE MLP.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 2100uF 80V 20% FLATPACK
auf Bestellung 60 Stücke:
MLP212M080EA0A MLP212M080EA0A Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) MLP.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 2100uF 80V 20% FLATPACK