Produkte > CORNELL DUBILIER - CDE > MLP222M063EK0C
MLP222M063EK0C
MLP222M063EK0C Cornell Dubilier - CDE
MLP.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 2200uF 63V 20% FLATPACK
auf Bestellung 27 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MLP222M063EK0C Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP ALUM 2200UF 20% 63V FLTPCK, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: FlatPack, Size / Dimension: 1.500" L x 1.750" W (38.10mm x 44.45mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.000" (25.40mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 101mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.500" (12.70mm), Part Status: Active, Capacitance: 2200 µF, Voltage - Rated: 63 V, Ripple Current @ Low Frequency: 3.7 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 4.2 A @ 20 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MLP222M063EK0C MLP222M063EK0C Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor MLP.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 2200uF 63V 20% FLATPACK
auf Bestellung 6 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
MLP222M063EK0C MLP222M063EK0C Hersteller : Cornell Dubilier Knowles MLP.pdf Description: CAP ALUM 2200UF 20% 63V FLTPCK
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: FlatPack
Size / Dimension: 1.500" L x 1.750" W (38.10mm x 44.45mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.000" (25.40mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 101mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.500" (12.70mm)
Part Status: Active
Capacitance: 2200 µF
Voltage - Rated: 63 V
Ripple Current @ Low Frequency: 3.7 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 4.2 A @ 20 kHz
auf Bestellung 6 Stücke:
MLP222M063EK0C MLP222M063EK0C Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) MLP.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 2200uF 63V 20% FLATPACK
auf Bestellung 13 Stücke:
MLP222M063EK0C Hersteller : Knowles Corporation MLP.pdf Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 2200uF; 63VDC; 38.1x44.5mm; ±20%
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: THT
Capacitance: 2.2mF
Operating voltage: 63V DC
Body dimensions: 38.1x44.5mm
Terminal pitch: 25.4mm
Tolerance: ±20%
Service life: 2000h
Operating temperature: -55...85°C
Operating current: 4.2A
Height: 12.7mm
ESR value: 101mΩ
auf Bestellung 10 Stücke:
MLP222M063EK0C Hersteller : CORNELL DUBILIER / PARTNER STOCK CDUB-S-A0012806672-1.pdf?hkey=6D3A4C79FDBF58556ACFDE234799DDF0 Description: CORNELL DUBILIER / PARTNER STOCK - MLP222M063EK0C - CAPACITORS-RADIAL LEADED 2200UF 63V