MLP331M250EK0A
MLP331M250EK0A Knowles / Illinois Capacitor
MLP.pdf
Hersteller: Knowles / Illinois Capacitor
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 330uF 250V 20% FLATPACK
auf Bestellung 10 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MLP331M250EK0A Knowles / Illinois Capacitor
Description: CAP ALUM 330UF 20% 250V FLATPACK, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: FlatPack, Tabbed, Size / Dimension: 1.500" L x 1.750" W (38.10mm x 44.45mm), Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.000" (25.40mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 426mOhm, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.500" (12.70mm), Part Status: Active, Capacitance: 330 µF, Voltage - Rated: 250 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MLP331M250EK0A MLP331M250EK0A Hersteller : Cornell Dubilier - CDE MLP.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 330uF 250V 20% FLATPACK
auf Bestellung 10 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
MLP331M250EK0A MLP331M250EK0A Hersteller : Cornell Dubilier Knowles MLP.pdf Description: CAP ALUM 330UF 20% 250V FLATPACK
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: FlatPack, Tabbed
Size / Dimension: 1.500" L x 1.750" W (38.10mm x 44.45mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.000" (25.40mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 426mOhm
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.500" (12.70mm)
Part Status: Active
Capacitance: 330 µF
Voltage - Rated: 250 V
MLP331M250EK0A Hersteller : Knowles Corporation MLP.pdf Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; 330uF; 250VDC; 38.1x44.5mm; Pitch: 25.4mm
Type of capacitor: electrolytic
Capacitance: 330µF
Operating voltage: 250V DC
Body dimensions: 38.1x44.5mm
Tolerance: ±20%
Service life: 2000h
Operating temperature: -55...85°C
Operating current: 2.3A
ESR value: 426mΩ
Height: 12.7mm
Terminal pitch: 25.4mm