MLP331M250EK0C
MLP331M250EK0C Cornell Dubilier Knowles
MLP.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 330UF 20% 250V FLTPCK
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: FlatPack
Size / Dimension: 1.500" L x 1.750" W (38.10mm x 44.45mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.000" (25.40mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 426mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.500" (12.70mm)
Part Status: Active
Capacitance: 330 µF
Voltage - Rated: 250 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.8 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.3 A @ 20 kHz
auf Bestellung 20 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MLP331M250EK0C Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 330UF 20% 250V FLTPCK, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: FlatPack, Size / Dimension: 1.500" L x 1.750" W (38.10mm x 44.45mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.000" (25.40mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 426mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.500" (12.70mm), Part Status: Active, Capacitance: 330 µF, Voltage - Rated: 250 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.8 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.3 A @ 20 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MLP331M250EK0C MLP331M250EK0C Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor MLP.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 330uF 250V FLATPACK
auf Bestellung 6 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
MLP331M250EK0C MLP331M250EK0C Hersteller : Cornell Dubilier - CDE MLP.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 330uF 250V FLATPACK
auf Bestellung 20 Stücke:
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 330uF; 250VDC; 38.1x44.5mm; ±20%
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: THT
Capacitance: 330µF
Operating voltage: 250V DC
Body dimensions: 38.1x44.5mm
Tolerance: ±20%
Service life: 2000h
Operating temperature: -55...85°C
Operating current: 2.3A
ESR value: 426mΩ
Height: 12.7mm
Terminal pitch: 25.4mm