Produkte > CORNELL DUBILIER - CDE > MLP331M400EB0A
MLP331M400EB0A
MLP331M400EB0A Cornell Dubilier - CDE
MLP.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 330uF 400V 20% FLATPACK
auf Bestellung 10 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MLP331M400EB0A Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP ALUM 330UF 20% 400V FLATPACK, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: FlatPack, Tabbed, Size / Dimension: 3.000" L x 1.750" W (76.20mm x 44.45mm), Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.000" (25.40mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 530mOhm, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.500" (12.70mm), Part Status: Active, Capacitance: 330 µF, Voltage - Rated: 400 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MLP331M400EB0A MLP331M400EB0A Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor MLP.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 330uF 400V 20% FLATPACK
auf Bestellung 2 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
MLP331M400EB0A MLP331M400EB0A Hersteller : Cornell Dubilier Knowles MLP.pdf Description: CAP ALUM 330UF 20% 400V FLATPACK
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: FlatPack, Tabbed
Size / Dimension: 3.000" L x 1.750" W (76.20mm x 44.45mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.000" (25.40mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 530mOhm
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.500" (12.70mm)
Part Status: Active
Capacitance: 330 µF
Voltage - Rated: 400 V
auf Bestellung 5 Stücke:
MLP331M400EB0A Hersteller : Knowles Corporation MLP.pdf Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; 330uF; 400VDC; 76.2x44.5mm; Pitch: 25.4mm
Type of capacitor: electrolytic
Capacitance: 330µF
Operating voltage: 400V DC
Body dimensions: 76.2x44.5mm
Tolerance: ±20%
Service life: 2000h
Operating temperature: -40...85°C
Operating current: 2.5A
Height: 12.7mm
Terminal pitch: 25.4mm
ESR value: 0.53Ω