Produkte > CORNELL DUBILIER - CDE > MLP371M350EB1C
MLP371M350EB1C
MLP371M350EB1C Cornell Dubilier - CDE
MLP-3081807.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 370uF 350V FLATPACK
auf Bestellung 10 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details MLP371M350EB1C Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP ALUM 370UF 20% 350V FLTPCK, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: FlatPack, Size / Dimension: 3.000" L x 1.750" W (76.20mm x 44.45mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.000" (25.40mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 420mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.500" (12.70mm), Part Status: Active, Capacitance: 370 µF, Voltage - Rated: 350 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.3 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.8 A @ 20 kHz.
Weitere Produktangebote MLP371M350EB1C
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MLP371M350EB1C MLP371M350EB1C Hersteller : Cornell Dubilier Knowles MLP.pdf Description: CAP ALUM 370UF 20% 350V FLTPCK
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: FlatPack
Size / Dimension: 3.000" L x 1.750" W (76.20mm x 44.45mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.000" (25.40mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 420mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.500" (12.70mm)
Part Status: Active
Capacitance: 370 µF
Voltage - Rated: 350 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.3 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.8 A @ 20 kHz