MLP561M300EB0A
MLP561M300EB0A Cornell Dubilier Knowles
MLP.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 560UF 20% 300V FLATPACK
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: FlatPack, Tabbed
Size / Dimension: 3.000" L x 1.750" W (76.20mm x 44.45mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.000" (25.40mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 240mOhm
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.500" (12.70mm)
Capacitance: 560 µF
Voltage - Rated: 300 V
auf Bestellung 94 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MLP561M300EB0A Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 560UF 20% 300V FLATPACK, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: FlatPack, Tabbed, Size / Dimension: 3.000" L x 1.750" W (76.20mm x 44.45mm), Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.000" (25.40mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 240mOhm, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.500" (12.70mm), Capacitance: 560 µF, Voltage - Rated: 300 V.
Weitere Produktangebote MLP561M300EB0A
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MLP561M300EB0A MLP561M300EB0A Hersteller : Cornell Dubilier - CDE MLP-17492.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 560uF 300V 20% FLATPACK