Produkte > CORNELL DUBILIER - CDE > MLPS341M250EK0C
MLPS341M250EK0C
MLPS341M250EK0C Cornell Dubilier - CDE
MLPS_MLPSR_Type_DS.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 340UF 250V 20% SOLE SOURCE
auf Bestellung 9 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details MLPS341M250EK0C Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP ALUM 340UF 20% 250V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: FlatPack, Size / Dimension: 1.810" L x 0.600" W (45.97mm x 15.24mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.000" (25.40mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 483mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.520" (38.61mm), Part Status: Active, Capacitance: 340 µF, Voltage - Rated: 250 V, Ripple Current @ Low Frequency: 610 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1 A @ 20 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MLPS341M250EK0C MLPS341M250EK0C Hersteller : Cornell Dubilier Knowles MLPS_MLPSR_Type_DS.pdf Description: CAP ALUM 340UF 20% 250V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: FlatPack
Size / Dimension: 1.810" L x 0.600" W (45.97mm x 15.24mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.000" (25.40mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 483mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.520" (38.61mm)
Part Status: Active
Capacitance: 340 µF
Voltage - Rated: 250 V
Ripple Current @ Low Frequency: 610 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1 A @ 20 kHz