MLS821M200EB1A
MLS821M200EB1A Cornell Dubilier Knowles
MLS.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 820UF 20% 200V FLATPACK
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: FlatPack, Tabbed
Size / Dimension: 3.000" L x 1.750" W (76.20mm x 44.45mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.000" (25.40mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 172mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.500" (12.70mm)
Part Status: Active
Capacitance: 820 µF
Voltage - Rated: 200 V
Ripple Current @ Low Frequency: 7.7 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 10 A @ 20 kHz
auf Bestellung 10 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MLS821M200EB1A Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 820UF 20% 200V FLATPACK, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: FlatPack, Tabbed, Size / Dimension: 3.000" L x 1.750" W (76.20mm x 44.45mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.000" (25.40mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 172mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.500" (12.70mm), Part Status: Active, Capacitance: 820 µF, Voltage - Rated: 200 V, Ripple Current @ Low Frequency: 7.7 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 10 A @ 20 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MLS821M200EB1A Hersteller : Knowles Corporation MLS.pdf Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; 820uF; 200VDC; 76.2x44.5mm; Pitch: 25.4mm
Type of capacitor: electrolytic
Capacitance: 820µF
Operating voltage: 200V DC
Body dimensions: 76.2x44.5mm
Tolerance: ±20%
Operating temperature: -55...125°C
Operating current: 7.7A
Height: 12.7mm
Terminal pitch: 25.4mm
ESR value: 172mΩ
Service life: 10000h
auf Bestellung 23 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
MLS821M200EB1A MLS821M200EB1A Hersteller : Cornell Dubilier - CDE MLS-30606.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 820uF 200V 20% FLATPACK
Produkt ist nicht verfügbar
MLS821M200EB1A MLS821M200EB1A Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor MLS.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 820uF 200V 20% FLATPACK