MLSG682M020JA0C
MLSG682M020JA0C Cornell Dubilier Knowles
MLSG-S.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 6800UF 20% 20V FLTPCK
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: FlatPack
Size / Dimension: 2.000" L x 1.000" W (50.80mm x 25.40mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.500" (12.70mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 72mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 0.500" (12.70mm)
Part Status: Active
Capacitance: 6800 µF
Voltage - Rated: 20 V
Ripple Current @ Low Frequency: 9.4 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 9.7 A @ 20 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details MLSG682M020JA0C Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 6800UF 20% 20V FLTPCK, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: FlatPack, Size / Dimension: 2.000" L x 1.000" W (50.80mm x 25.40mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.500" (12.70mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 72mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 0.500" (12.70mm), Part Status: Active, Capacitance: 6800 µF, Voltage - Rated: 20 V, Ripple Current @ Low Frequency: 9.4 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 9.7 A @ 20 kHz.
Weitere Produktangebote MLSG682M020JA0C
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MLSG682M020JA0C MLSG682M020JA0C Hersteller : Cornell Dubilier - CDE MLSG-S.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 6800hF 20V 20% 5000hr Slimpack
Produkt ist nicht verfügbar
MLSG682M020JA0C MLSG682M020JA0C Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) MLSG-S.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 6800hF 20V 20% 5000hr Slimpack
MLSG682M020JA0C MLSG682M020JA0C Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor MLSG.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 6800hF 20V 20% 5000hr Slimpack