MLSG901M150EB0C
MLSG901M150EB0C Cornell Dubilier Knowles
MLSG.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 900UF 20% 150V FLTPCK
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: FlatPack
Size / Dimension: 3.000" L x 1.750" W (76.20mm x 44.45mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.000" (25.40mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 158mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 0.500" (12.70mm)
Part Status: Active
Capacitance: 900 µF
Voltage - Rated: 150 V
Ripple Current @ Low Frequency: 8.1 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 10.1 A @ 20 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MLSG901M150EB0C Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 900UF 20% 150V FLTPCK, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: FlatPack, Size / Dimension: 3.000" L x 1.750" W (76.20mm x 44.45mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.000" (25.40mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 158mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 0.500" (12.70mm), Part Status: Active, Capacitance: 900 µF, Voltage - Rated: 150 V, Ripple Current @ Low Frequency: 8.1 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 10.1 A @ 20 kHz.
Weitere Produktangebote MLSG901M150EB0C
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MLSG901M150EB0C MLSG901M150EB0C Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor MLSG.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 900hF 150V 20% 5000hr Flatpack