MLVC08V030C260
MLVC08V030C260 Eaton - Electronics Division
eaton-mlvc-high-energy-type-multilayer-varistor-esd-suppressor-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: VARISTOR 42V 100A 0805
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Mounting Type: Surface Mount, MLCV
Current - Surge: 100 A
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C (TA)
Energy: 0.3J
Number of Circuits: 1
Varistor Voltage (Max): 46.2 V
Varistor Voltage (Min): 37.8 V
Varistor Voltage (Typ): 42 V
Maximum AC Volts: 21.2 V
Maximum DC Volts: 30 V
Capacitance @ Frequency: 260 pF @ 1 MHz
auf Bestellung 4000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MLVC08V030C260 Eaton - Electronics Division
Description: VARISTOR 42V 100A 0805, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0805 (2012 Metric), Mounting Type: Surface Mount, MLCV, Current - Surge: 100 A, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C (TA), Energy: 0.3J, Number of Circuits: 1, Varistor Voltage (Max): 46.2 V, Varistor Voltage (Min): 37.8 V, Varistor Voltage (Typ): 42 V, Maximum AC Volts: 21.2 V, Maximum DC Volts: 30 V, Capacitance @ Frequency: 260 pF @ 1 MHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MLVC08V030C260 MLVC08V030C260 Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_mlvc_high_energy_type_multilayer_varistor_es-1994316.pdf Varistors 30 VDC 260PF
auf Bestellung 6248 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
MLVC08V030C260 MLVC08V030C260 Hersteller : Eaton Electronics eaton_mlvc_high_energy_type_multilayer_varistor_es-1994316.pdf Varistors 30 VDC 260PF
Mindestbestellmenge: 4
MLVC08V030C260 MLVC08V030C260 Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-mlvc-high-energy-type-multilayer-varistor-esd-suppressor-data-sheet.pdf Description: VARISTOR 42V 100A 0805
Packaging: Cut Tape (CT)
Current - Surge: 100 A
Energy: 0.3J
Number of Circuits: 1
Varistor Voltage (Max): 46.2 V
Varistor Voltage (Min): 37.8 V
Varistor Voltage (Typ): 42 V
Maximum AC Volts: 21.2 V
Maximum DC Volts: 30 V