Produkte > EATON ELECTRONICS > MLVC08V042C100
MLVC08V042C100
MLVC08V042C100 Eaton Electronics
eaton-mlvc-general-type-multilayer-varistor-esd-suppressor-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
Varistors 42 VDC 100PF
auf Bestellung 7119 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MLVC08V042C100 Eaton Electronics
Description: VARISTOR 56V 35A 0805, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0805 (2012 Metric), Mounting Type: Surface Mount, MLCV, Current - Surge: 35 A, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C (TA), Energy: 0.1J, Part Status: Active, Number of Circuits: 1, Varistor Voltage (Max): 61.6 V, Varistor Voltage (Min): 50.4 V, Varistor Voltage (Typ): 56 V, Maximum AC Volts: 30 V, Maximum DC Volts: 42 V, Capacitance @ Frequency: 100 pF @ 1 MHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MLVC08V042C100 MLVC08V042C100 Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_mlvc_general_type_multilayer_varistor_esd_su-1994298.pdf Varistors 42 VDC 100PF
auf Bestellung 7285 Stücke:
Mindestbestellmenge: 4
MLVC08V042C100 MLVC08V042C100 Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-mlvc-general-type-multilayer-varistor-esd-suppressor-data-sheet.pdf Description: VARISTOR 56V 35A 0805
Mounting Type: Surface Mount, MLCV
Current - Surge: 35 A
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C (TA)
Energy: 0.1J
Part Status: Active
Number of Circuits: 1
Varistor Voltage (Max): 61.6 V
Varistor Voltage (Min): 50.4 V
Varistor Voltage (Typ): 56 V
Maximum AC Volts: 30 V
Maximum DC Volts: 42 V
Capacitance @ Frequency: 100 pF @ 1 MHz
Mindestbestellmenge: 15
Current - Surge: 35 A
Energy: 0.1J
Part Status: Active
Number of Circuits: 1
Varistor Voltage (Max): 61.6 V
Varistor Voltage (Min): 50.4 V
Varistor Voltage (Typ): 56 V
Maximum AC Volts: 30 V
Maximum DC Volts: 42 V