MLVC08V048C080
MLVC08V048C080 Eaton - Electronics Division
eaton-mlvc-general-type-multilayer-varistor-esd-suppressor-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: VARISTOR 62V 35A 0805
Mounting Type: Surface Mount, MLCV
Current - Surge: 35 A
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C (TA)
Energy: 0.1J
Part Status: Active
Number of Circuits: 1
Varistor Voltage (Max): 68.2 V
Varistor Voltage (Min): 55.8 V
Varistor Voltage (Typ): 62 V
Maximum AC Volts: 34 V
Maximum DC Volts: 48 V
Capacitance @ Frequency: 80 pF @ 1 MHz
auf Bestellung 4000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MLVC08V048C080 Eaton - Electronics Division
Description: VARISTOR 62V 35A 0805, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0805 (2012 Metric), Mounting Type: Surface Mount, MLCV, Current - Surge: 35 A, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C (TA), Energy: 0.1J, Part Status: Active, Number of Circuits: 1, Varistor Voltage (Max): 68.2 V, Varistor Voltage (Min): 55.8 V, Varistor Voltage (Typ): 62 V, Maximum AC Volts: 34 V, Maximum DC Volts: 48 V, Capacitance @ Frequency: 80 pF @ 1 MHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Description: Varistor: multilayer; SMD; 0805; 34VAC; 48VDC; 35A; 62V; 80pF; 100mJ
Type of varistor: multilayer
Mounting: SMD
Case - inch: 0805
Max. operating voltage: 34V AC; 48V DC
Varistor max current 8/20µs: 35A
Varistor voltage: 62V
Energy E10/1000µs: 100mJ
Capacitance: 80pF
Case - mm: 2012
auf Bestellung 4000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 264
MLVC08V048C080 MLVC08V048C080 Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_mlvc_general_type_multilayer_varistor_esd_su-1994298.pdf Varistors 48VDC 080PF
Mindestbestellmenge: 4
MLVC08V048C080 MLVC08V048C080 Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-mlvc-general-type-multilayer-varistor-esd-suppressor-data-sheet.pdf Description: VARISTOR 62V 35A 0805
Current - Surge: 35 A
Energy: 0.1J
Part Status: Active
Number of Circuits: 1
Varistor Voltage (Max): 68.2 V
Varistor Voltage (Min): 55.8 V
Varistor Voltage (Typ): 62 V
Maximum AC Volts: 34 V
Maximum DC Volts: 48 V