MLVC12V024C550
MLVC12V024C550 Eaton - Electronics Division
eaton-mlvc-high-energy-type-multilayer-varistor-esd-suppressor-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: VARISTOR 33V 150A 1206
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Mounting Type: Surface Mount, MLCV
Current - Surge: 150 A
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C (TA)
Energy: 0.4J
Number of Circuits: 1
Varistor Voltage (Max): 36.3 V
Varistor Voltage (Min): 29.7 V
Varistor Voltage (Typ): 33 V
Maximum AC Volts: 17 V
Maximum DC Volts: 24 V
Capacitance @ Frequency: 550 pF @ 1 MHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MLVC12V024C550 Eaton - Electronics Division
Description: VARISTOR 33V 150A 1206, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 1206 (3216 Metric), Mounting Type: Surface Mount, MLCV, Current - Surge: 150 A, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C (TA), Energy: 0.4J, Number of Circuits: 1, Varistor Voltage (Max): 36.3 V, Varistor Voltage (Min): 29.7 V, Varistor Voltage (Typ): 33 V, Maximum AC Volts: 17 V, Maximum DC Volts: 24 V, Capacitance @ Frequency: 550 pF @ 1 MHz.
Weitere Produktangebote MLVC12V024C550
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Description: Varistor: multilayer; SMD; 1206; 17VAC; 24VDC; 150A; 33V; 550pF
Mounting: SMD
Type of varistor: multilayer
Capacitance: 0.55nF
Energy E10/1000µs: 400mJ
Max. operating voltage: 17V AC; 24V DC
Varistor voltage: 33V
Varistor max current 8/20µs: 150A