MLVC12V065C100
MLVC12V065C100 Eaton - Electronics Division
eaton-mlvc-general-type-multilayer-varistor-esd-suppressor-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: VARISTOR 82V 35A 1206
Mounting Type: Surface Mount, MLCV
Current - Surge: 35 A
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C (TA)
Energy: 0.1J
Part Status: Active
Number of Circuits: 1
Varistor Voltage (Max): 90.2 V
Varistor Voltage (Min): 73.8 V
Varistor Voltage (Typ): 82 V
Maximum AC Volts: 46 V
Maximum DC Volts: 65 V
Capacitance @ Frequency: 100 pF @ 1 MHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MLVC12V065C100 Eaton - Electronics Division
Description: VARISTOR 82V 35A 1206, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 1206 (3216 Metric), Mounting Type: Surface Mount, MLCV, Current - Surge: 35 A, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C (TA), Energy: 0.1J, Part Status: Active, Number of Circuits: 1, Varistor Voltage (Max): 90.2 V, Varistor Voltage (Min): 73.8 V, Varistor Voltage (Typ): 82 V, Maximum AC Volts: 46 V, Maximum DC Volts: 65 V, Capacitance @ Frequency: 100 pF @ 1 MHz.
Weitere Produktangebote MLVC12V065C100
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MLVC12V065C100 MLVC12V065C100 Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_mlvc_general_type_multilayer_varistor_esd_su-1994298.pdf Varistors 65VDC 100PF
Produkt ist nicht verfügbar
Description: Varistor: multilayer; SMD; 1206; 46VAC; 65VDC; 35A; 82V; 100pF; 100mJ
Capacitance: 0.1nF
Mounting: SMD
Case - inch: 1206
Case - mm: 3216
Varistor voltage: 82V
Type of varistor: multilayer
Energy E10/1000µs: 100mJ
Varistor max current 8/20µs: 35A
Max. operating voltage: 46V AC; 65V DC