MLVC18V014C2200
MLVC18V014C2200 Eaton - Electronics Division
eaton-mlvc-high-energy-type-multilayer-varistor-esd-suppressor-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: VARISTOR 20V 500A 1812
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 1812 (4532 Metric)
Mounting Type: Surface Mount, MLCV
Current - Surge: 500 A
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C (TA)
Energy: 2.5J
Number of Circuits: 1
Varistor Voltage (Max): 22 V
Varistor Voltage (Min): 18 V
Varistor Voltage (Typ): 20 V
Maximum AC Volts: 10 V
Maximum DC Volts: 14 V
Capacitance @ Frequency: 2200 pF @ 1 MHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MLVC18V014C2200 Eaton - Electronics Division
Description: VARISTOR 20V 500A 1812, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 1812 (4532 Metric), Mounting Type: Surface Mount, MLCV, Current - Surge: 500 A, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C (TA), Energy: 2.5J, Number of Circuits: 1, Varistor Voltage (Max): 22 V, Varistor Voltage (Min): 18 V, Varistor Voltage (Typ): 20 V, Maximum AC Volts: 10 V, Maximum DC Volts: 14 V, Capacitance @ Frequency: 2200 pF @ 1 MHz.
Weitere Produktangebote MLVC18V014C2200
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MLVC18V014C2200 MLVC18V014C2200 Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_mlvc_high_energy_type_multilayer_varistor_es-1994316.pdf Varistors 14 VDC 2200PF
Produkt ist nicht verfügbar
MLVC18V014C2200 MLVC18V014C2200 Hersteller : Eaton Electronics eaton-mlvc-high-energy-type-multilayer-varistor-esd-suppressor-data-sheet.pdf Varistors 14 VDC 2200PF
Description: Varistor: multilayer; SMD; 1812; 10VAC; 14VDC; 500A; 20V; 2200pF
Capacitance: 2.2nF
Type of varistor: multilayer
Mounting: SMD
Energy E10/1000µs: 2.5J
Max. operating voltage: 10V AC; 14V DC
Varistor voltage: 20V
Varistor max current 8/20µs: 500A