Produkte > NKK SWITCHES > MLW3028-12-DC-1A
MLW3028-12-DC-1A
MLW3028-12-DC-1A NKK Switches
ARockers-1663526.pdf
Hersteller: NKK Switches
Rocker Switches (ON)OFF(ON)SNPIN 12V LAMP RED RKR BLK BZL
auf Bestellung 3 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MLW3028-12-DC-1A NKK Switches
Description: SWITCH ROCKER DPDT 5A 125V, Packaging: Tray, Features: Epoxy Sealed Terminals, Current Rating (Amps): 5A (AC), 3A (DC), Mounting Type: Panel Mount, Snap-In, Circuit: DPDT, Switch Function: Mom-Off-Mom, Operating Temperature: -10°C ~ 50°C, Termination Style: Solder Lug, Illumination Type, Color: Incandescent, Red, Illumination Voltage (Nominal): 12 VAC, Actuator Type: Concave (Curved) - Illuminated, Approval Agency: UL, Panel Cutout Dimensions: Rectangular - 18.70mm x 16.70mm, Color - Actuator/Cap: Red, Actuator Marking: No Marking, Voltage Rating - AC: 125 V, Voltage Rating - DC: 30 V.
Weitere Produktangebote MLW3028-12-DC-1A
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MLW3028-12-DC-1A Hersteller : NKK Switches MLW.pdf Description: SWITCH ROCKER DPDT 5A 125V
Packaging: Tray
Features: Epoxy Sealed Terminals
Current Rating (Amps): 5A (AC), 3A (DC)
Mounting Type: Panel Mount, Snap-In
Circuit: DPDT
Switch Function: Mom-Off-Mom
Operating Temperature: -10°C ~ 50°C
Termination Style: Solder Lug
Illumination Type, Color: Incandescent, Red
Illumination Voltage (Nominal): 12 VAC
Actuator Type: Concave (Curved) - Illuminated
Approval Agency: UL
Panel Cutout Dimensions: Rectangular - 18.70mm x 16.70mm
Color - Actuator/Cap: Red
Actuator Marking: No Marking
Voltage Rating - AC: 125 V
Voltage Rating - DC: 30 V