Produkte > NKK SWITCHES > MLW3029-12-RB-1A
MLW3029-12-RB-1A NKK Switches
Hersteller: NKK Switches
Description: DPDT ON-OFF-(ON) 12V INCANDESCEN
Features: Epoxy Sealed Terminals
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 5A (AC), 3A (DC)
Mounting Type: Panel Mount, Snap-In
Circuit: DPDT
Switch Function: On-Off-Mom
Operating Temperature: -10°C ~ 50°C
Termination Style: Solder Lug
Illumination Type, Color: Incandescent, White
Illumination Voltage (Nominal): 12 VAC
Actuator Type: Concave (Curved) - Illuminated
Panel Cutout Dimensions: Rectangular - 18.70mm x 16.70mm
Color - Actuator/Cap: White
Actuator Marking: No Marking
Voltage Rating - AC: 125 V
Voltage Rating - DC: 30 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details MLW3029-12-RB-1A NKK Switches
Description: DPDT ON-OFF-(ON) 12V INCANDESCEN, Features: Epoxy Sealed Terminals, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 5A (AC), 3A (DC), Mounting Type: Panel Mount, Snap-In, Circuit: DPDT, Switch Function: On-Off-Mom, Operating Temperature: -10°C ~ 50°C, Termination Style: Solder Lug, Illumination Type, Color: Incandescent, White, Illumination Voltage (Nominal): 12 VAC, Actuator Type: Concave (Curved) - Illuminated, Panel Cutout Dimensions: Rectangular - 18.70mm x 16.70mm, Color - Actuator/Cap: White, Actuator Marking: No Marking, Voltage Rating - AC: 125 V, Voltage Rating - DC: 30 V.