Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > MM055A471JCT2A
MM055A471JCT2A
MM055A471JCT2A KYOCERA AVX Components
avx-mm.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 470pF 50V C0G 5% Pad SMD 0805 125°C Medical T/R
auf Bestellung 2997 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1235
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MM055A471JCT2A KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER 470PF 50V C0G/NP0 0805, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Voltage - Rated: 50V, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Medical, Non-Critical, Thickness (Max): 0.029" (0.74mm), Part Status: Active, Capacitance: 470 pF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MM055A471JCT2A MM055A471JCT2A Hersteller : KYOCERA AVX Components avx-mm.pdf Cap Ceramic 470pF 50V C0G 5% Pad SMD 0805 125°C Medical T/R
auf Bestellung 2997 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 652
MM055A471JCT2A MM055A471JCT2A Hersteller : KYOCERA AVX MM-series.pdf Description: CAP CER 470PF 50V C0G/NP0 0805
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±5%
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Medical, Non-Critical
Thickness (Max): 0.029" (0.74mm)
Part Status: Active
Capacitance: 470 pF
Mindestbestellmenge: 14
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Voltage - Rated: 50V
Part Status: Active
Capacitance: 470 pF