Produkte > NEXPERIA > MMBZ12VAL,215
MMBZ12VAL,215
MMBZ12VAL,215 Nexperia
mmbzxal_ser.pdf
Hersteller: Nexperia
ESD Suppressor TVS Uni-Dir 8.5V 3-Pin SOT-23 T/R
auf Bestellung 6000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4348
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MMBZ12VAL,215 Nexperia
Description: TVS DIODE 8.5VWM 17VC TO236AB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TA), Capacitance @ Frequency: 110pF @ 1MHz, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 2.35A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 8.5V (Max), Supplier Device Package: TO-236AB, Unidirectional Channels: 2, Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 11.4V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 17V, Power - Peak Pulse: 40W, Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Part Status: Active, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MMBZ12VAL,215 MMBZ12VAL,215 Hersteller : Nexperia mmbzxal_ser.pdf ESD Suppressor TVS Uni-Dir 8.5V 3-Pin SOT-23 T/R
auf Bestellung 6000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4348
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TA)
Capacitance @ Frequency: 110pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 2.35A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 8.5V (Max)
Supplier Device Package: TO-236AB
Unidirectional Channels: 2
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 11.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 17V
Power - Peak Pulse: 40W
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Part Status: Active
Qualification: AEC-Q101
MMBZ12VAL,215 MMBZ12VAL,215 Hersteller : Nexperia MMBZ12VAL.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes ZENER SOT-23 40W 12V
auf Bestellung 265 Stücke:
Mindestbestellmenge: 10
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Unidirectional Channels: 2
Bidirectional Channels: 1
Power - Peak Pulse: 40W
Power Line Protection: No
Part Status: Active
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Mindestbestellmenge: 56
MMBZ12VAL,215 MMBZ12VAL,215 Hersteller : NEXPERIA MMBZ12VAL.pdf Description: NEXPERIA - MMBZ12VAL,215 - ESD-Schutzbaustein, TVS, 17 V, TO-236AB, 3 Pin(s), 900 mV, 360 mW, MMBZ1
tariffCode: 85411000
Bauform - Diode: TO-236AB
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
Verlustleistung Pd: 360mW
euEccn: NLR
Begrenzungsspannung Vc, max.: 17V
Qualifizierungsstandard der Automobilindustrie: -
Betriebsspannung: 900mV
Anzahl der Pins: 3Pin(s)
Produktpalette: MMBZ1
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
SVHC: No SVHC (21-Jan-2025)
tariffCode: 85411000
Bauform - Diode: TO-236AB
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
Verlustleistung Pd: 360mW
euEccn: NLR
Betriebsspannung: 900mV
Anzahl der Pins: 3Pin(s)
Produktpalette: MMBZ1
SVHC: No SVHC (21-Jan-2025)
Produkt ist nicht verfügbar
MMBZ12VAL,215 Hersteller : NXP MMBZ12VAL.pdf TVS DIODE 8.5V 17V SOT-23 Група товару: Супресори Од. вим: шт