MMBZ5248C-E3-18
MMBZ5248C-E3-18 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ZENER 18V 225MW SOT23-3
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±2%
Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 18 V
Impedance (Max) (Zzt): 21 Ohms
Supplier Device Package: SOT-23-3
Power - Max: 225 mW
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 14 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MMBZ5248C-E3-18 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ZENER 18V 225MW SOT23-3, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±2%, Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 18 V, Impedance (Max) (Zzt): 21 Ohms, Supplier Device Package: SOT-23-3, Power - Max: 225 mW, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 14 V.
Weitere Produktangebote MMBZ5248C-E3-18
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MMBZ5248C-E3-18 MMBZ5248C-E3-18 Hersteller : Vishay Semiconductors mmbz5225-103205.pdf Zener Diodes 18 Volt 0.225W 2%