MMPQ3906 TR13
MMPQ3906 TR13 Central Semiconductor Corp
MMPQ3906.pdf
Hersteller: Central Semiconductor Corp
Description: TRANSISTOR PNP QUAD 16SOIC
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Transistor Type: 4 PNP (Quad)
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Max: 1W
Current - Collector (Ic) (Max): 200mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 40V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: 400mV @ 5mA, 50mA
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: 100 @ 10mA, 1V
Frequency - Transition: 450MHz
Supplier Device Package: 16-SOIC
Part Status: Obsolete
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MMPQ3906 TR13 Central Semiconductor Corp
Description: TRANSISTOR PNP QUAD 16SOIC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Transistor Type: 4 PNP (Quad), Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Power - Max: 1W, Current - Collector (Ic) (Max): 200mA, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 40V, Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: 400mV @ 5mA, 50mA, DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: 100 @ 10mA, 1V, Frequency - Transition: 450MHz, Supplier Device Package: 16-SOIC, Part Status: Obsolete.
Weitere Produktangebote MMPQ3906 TR13
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Transistor Type: 4 PNP (Quad)
Power - Max: 1W
Frequency - Transition: 450MHz
Part Status: Obsolete
Produkt ist nicht verfügbar
MMPQ3906 TR13 Hersteller : Central Semiconductor MMPQ3906.pdf Bipolar Transistors - BJT 40Vcbo PNP Quad 40Vceo 5.0Vebo 200mA