Produkte > NKK SWITCHES > MN12S2A2W30
MN12S2A2W30
MN12S2A2W30 NKK Switches
MN_ToggleSections_DP.pdf
Hersteller: NKK Switches
Description: SWITCH TOGGLE
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 6A (AC), 4A (DC)
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Circuit: SPDT
Switch Function: On-On
Operating Temperature: -30°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Illumination: Non-Illuminated
Bushing Thread: Unthreaded
Actuator Length: 6.86mm
Actuator Type: Standard Round
Voltage Rating - AC: 125 V
Voltage Rating - DC: 30 V
auf Bestellung 49 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MN12S2A2W30 NKK Switches
Description: SWITCH TOGGLE, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 6A (AC), 4A (DC), Mounting Type: Through Hole, Right Angle, Circuit: SPDT, Switch Function: On-On, Operating Temperature: -30°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Illumination: Non-Illuminated, Bushing Thread: Unthreaded, Actuator Length: 6.86mm, Actuator Type: Standard Round, Voltage Rating - AC: 125 V, Voltage Rating - DC: 30 V.