Produkte > LUMINUS DEVICES INC. > MP-2835-1200-B
MP-2835-1200-B Luminus Devices Inc.
Luminus_MP-2835Colors_Datasheet.pdf
Hersteller: Luminus Devices Inc.
Description: LED MP2835
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 1113 (2835 Metric)
Color: Blue
Wavelength: 460nm (Typ)
Size / Dimension: 0.110" L x 0.138" W (2.80mm x 3.50mm)
Mounting Type: Surface Mount
Voltage - Forward (Vf) (Typ): 2.8V
Current - Test: 60mA
Viewing Angle: 120°
Current - Max: 250mA
Supplier Device Package: 2835
Height - Seated (Max): 0.047" (1.20mm)
Temperature - Test: 25°C
Luminous Flux @ Current/Temperature: 115mW (Typ)
Part Status: Not For New Designs
auf Bestellung 2000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MP-2835-1200-B Luminus Devices Inc.
Description: LED MP2835, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 1113 (2835 Metric), Color: Blue, Wavelength: 460nm (Typ), Size / Dimension: 0.110" L x 0.138" W (2.80mm x 3.50mm), Mounting Type: Surface Mount, Voltage - Forward (Vf) (Typ): 2.8V, Current - Test: 60mA, Viewing Angle: 120°, Current - Max: 250mA, Supplier Device Package: 2835, Height - Seated (Max): 0.047" (1.20mm), Temperature - Test: 25°C, Luminous Flux @ Current/Temperature: 115mW (Typ), Part Status: Not For New Designs.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Cut Tape (CT)
Color: Blue
Wavelength: 460nm (Typ)
Mounting Type: Surface Mount
Current - Test: 60mA
Viewing Angle: 120°
Current - Max: 250mA
Supplier Device Package: 2835
Temperature - Test: 25°C